وظایف متخصص قلب و عروق

مسائل زیادی وجود دارد که از لحاظ بهداشتی نوع بشر را تحت تأثیر قرار می دهد. این امر منجر به نیاز به آموزش متخصصان در همه زمینه ها شده است تا بتوانند همه مسائل احتمالی را برطرف کنند. ممکن است با عروق خونی ، سیستم قلبی عروقی و حتی قلب مشکل داشته باشید. در صورت بروز چنین مشکلاتی ، باید فوراً به متخصص قلب مراجعه کنید.

یک متخصص قلب می تواند شرایط مختلفی را کنترل کند که شامل فشار خون بالا ، بیماری عروق کرونر قلب ، سوفل قلبی و حتی حملات قلبی است. متخصص قلب باید طب پیشگیرانه را انجام دهد ، بیماری های قلبی را درمان کند و همچنین در صورت نیاز تشخیص مشابهی بدهد. همچنین ممکن است از متخصص قلب خواسته شود که اقدامات جراحی را انجام دهد ، هر چند که به اقدامات جزئی محدود می شود.

پزشکی پیشگیرانه

مشکلات قلبی معمولاً مزمن هستند و ممکن است برای مدت بسیار طولانی وجود داشته باشند. به همین دلیل است که متخصص قلب در پزشکی پیشگیرانه بسیار تلاش می کند تا پیشرفت بیماری را خنثی و در نهایت معکوس کند. متخصص قلب باید یک معاینه فیزیکی و متخصص قلب در مشهد همچنین مصاحبه با بیمار انجام دهد تا وضعیت آنها مشخص شود و همچنین پیش بینی کند که آیا ممکن است مشکلاتی در قلب وجود داشته باشد. همچنین لازم است نوعی دارو برای بیماران تجویز شود و همچنین توصیه هایی در مورد شیوه زندگی شود تا از سلامت قلب بیمار اطمینان حاصل شود و بهبود یابد.

آزمایش تشخیصی

ابزار اصلی که متخصص قلب استفاده می کند اکوکاردیوگرام است که به اختصار ECG نامیده می شود. این به متخصص قلب اجازه می دهد تا بداند سلامت قلب بیمار خوب است یا خیر. این وظیفه متخصص قلب است که نتایج را همانطور که دیده می شود تفسیر کند. او همچنین باید سایر نتایج انجام شده بر روی ادرار و خون بیمار را تفسیر کند. تست استرس نیز انجام می شود و سپس بررسی می شود. آزمایشات کاتتریزاسیون قلبی نیز برای تعیین نحوه عملکرد قلب انجام می شود.

الکتروفیزیولوژی

این یک تخصص قلب و عروق است و عمدتا بر درمان هرگونه اختلال مرتبط با ریتم قلب شما تمرکز می کند. متخصصان قلب با انجام یک عمل جراحی که بسیار مختصر است ، یک دستگاه ضربان ساز را به بیمار پیوند می زنند. الکتروفیزیولوژی شامل دفیبریلاسیون الکترونیکی است که اساساً ضربه ای به قلب وارد می کند تا به آن کمک کند تا مجدداً ضربان قلب منظم داشته باشد.

نقش های دیگر

درست مانند پزشکان معمولی ، متخصص قلب باید چند ساعت را صرف انجام کارهای اداری کند. این شامل به روز رسانی و نگهداری سوابق برای همه بیماران و همچنین تهیه و ارسال فرم های بیمه است.

نکته دیگری که باید به آن توجه شود این واقعیت است که قلب شناسی یک رشته بسیار پیچیده است و همچنان در حال پیشرفت است. بنابراین لازم است که متخصص قلب با پیشرفتی که تنها با آموزش و آموزش مداوم حاصل می شود ، ادامه دهد.